Lektorzy

Marta Mikucka

Jestem tłumaczką oraz lektorką języka szwedzkiego. Prowadzę również własną szkołę językową Enkel - języki dla firm. Swoją przygodę z nauczaniem zaczęłam w 2010 r., kiedy to postanowiłam, że w wolnym czasie będę udzielać korepetycji z języka szwedzkiego.

Z czasem nauczanie stało się moją pasją, a obecnie jest również sposobem na życie.

Prowadzę lekcje indywidualne, własne kursy językowe dla grup oraz kursy w firmach. Przygotowuję do egzaminów - Swedex, Tisus, do rozmów kwalifikacyjnych oraz do wyjazdów do Szwecji.

Zajmuję się również tłumaczeniem tekstów z języka polskiego na szwedzki oraz ze szwedzkiego na polski.

Posiadam certyfikat TISUS (Uniwersytet Sztokholmski) - Test i svenska för universitets

W przypadku uruchomienia kursów, których sama nie jestem w stanie poprowadzić z powodu dużej ilości wcześniej zadeklarowanych zajęć, korzystam z pomocy innych lektorów.

Katarzyna Wronczewska-Grzesik

Jestem magistrem lingwistyki stosowanej na UW. Ukończyłam specjalizację tłumaczenia ustne z języka angielskiego i niemieckiego. Swoją wiedzę uzupełniłam studiami podyplomowymi na Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu Business Studies. Z językiem szwedzkim łączy mnie uzależnienie od jego brzmienia, zdany certyfikat TISUS i zainteresowanie życiem społecznym i kulturalnym tego kraju.

Tak naprawdę od około 16. roku życia w mniejszym lub większym stopniu doszkalam kogoś z języków (i sądzę, że uczenie jest dla mnie czymś baaardzo naturalnym), Najpierw były to koleżanki i koledzy z klasy, potem dzieci sąsiadów, znajomi, znajomi znajomych, a następnie zajęcia w dwóch warszawskich szkołach językowych. Przez te wszystkie lata sama wiele nauczyłam się od ludzi i o ludziach.

Dobrze wiem, jak wygląda proces nauki, bo sama cały czas aktywnie uczę się kolejnych języków. Obecnie pracuję nad hiszpańskim. Także proszę nie mówcie, że mi jako nauczycielce „łatwo coś mówić”, gdyż sama dobrze wiem jak wygląda nauka od kuchni. Uwielbiam ten proces i uwielbiam obserwować Wasze językowe postępy! Daje mi to największą satysfakcję.

W wolnym czasie jeżdżę konno, czytam, spędzam czas z bliskimi mi ludźmi, oglądam seriale i spaceruję po lesie. 

Zuzanna Janiak

Jestem filologiem szwedzkim oraz pasjonatką tego kraju, studiowanie tego języka wyszło zupełnie przypadkiem, a zamieniło się w moją pasję. Zawsze inspirował mnie skandynawski design, śledziłam szwedzkie blogi i oczyścicie jako dziecko zawsze chodziłam zachwycona po IKEA. Lubię książki o szwedzkim społeczeństwie, bo to ono mnie interesuje i nigdy nie przestaje zaskakiwać, a język jest kluczem do zgłębiania wiedzy o nim. Praca lektora daje mi wiele możliwości poznawania szwedzkich firm w Polsce, bo w nich właśnie uczę się szwedzkiej kultury pracy. Prowadzę kursy na przykład we wspomnianej IKEA, w firmie medycznej czy IT. Moim celem jest abyś nie bał się mówić - dlatego w nauczaniu stawiam na wymowę, to właśnie piękna melodia wyróżnia ten język i dodaje Ci pewności siebie.

Katarzyna Kunikowska

Jestem native speaker’em, lektorem i tłumaczem języka szwedzkiego. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych i indywidualnych na wszystkich poziomach zaawansowania, a także w różnych grupach wiekowych.

Przygotowuję uczniów do zdobycia międzynarodowego certyfikatu SWEDEX na każdym poziomie ale najwazniejsze jest dla mnie przygotowanie osoby do bezstresowej komunikacji ze Szwedami i ulatwienie jej startu w nowym kraju. 

Jestem metodykiem, filologiem, psychologiem zarządzania. Korzystam z wielu podręczników, w tym najnowszych oryginalnych szwedzkich.

Dla każdego studenta układam indywidualny tok nauczania w zależności od oczekiwań i celu kursu. Wiele uwagi poświęcam sprawności komunikacyjnej słuchacza tak, aby ukończenie kursu pozwoliło na samodzielne i w pełni komunikatywne władanie językiem szwedzkim.

Język szwedzki jest moja pasją. Podczas zajęć dzielę się znajomością języka ale także przybliżam ogólnie pojętą wiedzę na temat Szwecji tak, żeby umożliwić uczniowi lepsze zrozumienie kultury szwedzkiej i ułatwić asymilację w tym kraju.

Anna Cieślak

Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach. Dzięki mojej ogromnej fascynacji do wszystkiego, co szwedzkie, zostałam wyróżniona 3-tygodniowym wyjazdem stypendialnym do Ångermanland, gdzie mogłam zanurzyć się w języku i kulturze szwedzkiej. Po studiach zaczęłam pracę w korporacji, gdzie miałam codziennie kontakt z językiem szwedzkim. Ale to dalej było dla mnie za mało. Zawsze chciałam być nauczycielką, więc prowadzenie zajęć jest to w czym czuję się najlepiej. Angielski? Niee.. to potrafi prawie każdy, a ja lubię wyzwania! W mojej pracy najbardziej kocham kontakt z ludźmi. Uwielbiam widzieć progres u moich kursantów. To nakręca mnie do dalszego działania, w które wkładam swoje ogromne serducho! W wolnych chwilach oglądam szwedzkie filmy, seriale oraz czytam szwedzkie książki. Ostatnio nawet wzięłam się za rysowanie!

Ucz się z nami szwedzkiego i odbierz darmowy e-book